Automobilklub Wielkopolski

Delegatura Mosina

2015.05.23 - VII Rajd Eleganta z Mosiny

Delegatura Mosina Automobilklubu Wielkopolskiego zorganizowała w sobotę 23 maja 2015 roku VII RAJD ELEGANTA Z MOSINY, który stanowił II rundę MOSIŃSKICH MISTRZOSTW MOTOROWYCH oraz IX rundę Turystycznego Pucharu Polski. Trasa rajdu przebiegała przez bardzo malownicze zakątki Gmin Mosina i Stęszew jak i Wielkopolskiego Parku Narodowego. W czasie trwania rajdu nie zabraknie także innych „kołowych” atrakcji. Oprócz samochodowych prób sprawnościowych, które zostały przeprowadzone na terenie OSKP pana Ireneusza Sosnowskiego w Stęszewie, każdą załogę czekał przejazd Drezyną – Mosińskiej Kolei Drezynowej (MKD). Na mecie na wszystkie Załogi czekały obiadek, ognisko i pieczenie kiełbasek.

Zwycięzcami rajdu zostali Bartłomiej Kuśnierz z Martą Musiał. Drugie miejsce zajęli Wojtek i Henryka Puk zaś na najniższym stopniu odium stanęli Przemek i Karolina Osmańscy. Nagrodziliśmy też dwie załogi - Bartka Kuśnierza z załogą oraz Państwa Kujawów, czyli dwie ekipy, które ubrały się na rajd z akcentem Eleganta z Mosiny.

RELACJA ZWYCIĘSKIEJ ZAŁOGI

Dnia 23 maja 2015 r. odbył się VII (a nasz pierwszy i na pewno nie ostatni) Rajd Eleganta z Mosiny. O godzinie 13:00, gdy słońce było już wysoko na niebie, 20 załóg zebrało się przy wieży widokowej w Mosinie by stoczyć zawziętą walkę o zwycięstwo. Zawzięta walka, jak zwykle zresztą, przebiegła w przemiłej i radosnej atmosferze, której nigdy nie brakuje, gdy Rajdy organizuje Delegatura Mosina.

Na odprawie zostaliśmy poinformowani, że trasa dzieli się na dwa etapy: pierwszy i drugi :) Trasy były przygotowane rewelacyjnie – pola i lasy, miasteczka i wioski, bieganie i szukanie, trochę czytania. Nawet pokłóciliśmy się na trasie, jak obiecywali Organizatorzy.

Na trasie szukaliśmy klasycznych PKPów, których - wydawać by się mogło - nie sposób ominąć… a jednak nam się to udało :) Oprócz tego szukaliśmy punktów ze zdjęć, które nie zawsze było można łatwo odnaleźć. Medal należy się naszemu Kierowcy za znalezienie kapliczki, ponieważ żaden z pozostałych członków załogi nie zobaczył jej. Trzecim rodzajem PKPów były znaki zapytania. W promieniu 20 m szukaliśmy literek ukrytych w różnych miejscach na drzewach. Za każdym razem szukaliśmy ich dość daleko, a tu raz niespodzianka, kartka była na najbliższym drzewie :)

Bardzo ciekawym pomysłem było odwiedzenie Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii. Do soboty nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tu w okolicy są tak piękne miejsca, w których chorzy mogą wracać do zdrowia w przyjaznej atmosferze błogiej natury.

Kolejnym wartym uwagi punktem jest przejazd drezyną. Trasa wiodła przez malowniczy las i skończyła się przy klimatycznej nieczynnej stacji kolejowej w środku lasu. Szkoda, że nie można się było ścigać z innymi... :)

Na koniec rajdu Organizatorzy przewidzieli dodatkowo próbę sprawnościową oraz test z wiedzy o historii okolicy.

Czas oczekiwania na wyniki szybko się skrócił, kiedy usiedliśmy do jedzenia pysznego dania obiadowego, a później do pieczenia kiełbasek.

Serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i odliczamy dni do kolejnego rajdu! :)

WYNIKI RAJDU

 galeria by MMMMich

 


PARTNERZY IMPREZY