Automobilklub Wielkopolski

Delegatura Mosina

2014.08.30 - IX Rajd Pożegnanie Lata

30 sierpnia 2014 roku Delegatura Mosina Automobilklubu Wielkopolski zorganizowała

V Rundę Mosińskich Mistrzostw Motorowych

     Koniec urlopu, koniec wakacji, koniec lata…ale nie koniec rajdowania ;)
Wręcz przeciwnie – lato postanowiliśmy pożegnać właśnie rajdowo. Tym bardziej, że na tegorocznym rajdzie „Pożegnanie lata” w Mosinie w roli Komandora debiutował nikt inny jak świeżo upieczony Przewodniczący Delegatury. Na starcie tłumy. Komandor zestresowany – uda się, czy się nie uda? Czy coś może nawalić, o czym jeszcze muszę pamiętać? Tysiące myśli krążyły mu po głowie, ale z miną pokerzysty rozpoczął odprawę. Po krótkim wstępie oddał głos weryfikatorowi Michałowi, który opowiedział nieco o zasadach pokonywania trasy i przedstawił nam pierwszy rodzaj PKP, drugi rodzaj PKP, trzeci rodzaj PKP…skończył na sześciu! Do tego jednym z rodzajów Punktu Kontroli Przejazdu były zdjęcia. Sztuk 10! No chyba gościa pogięło! Miny ludków zgromadzonych wokół robiły się coraz ciekawsze. Na twarzach wielu (szczególnie nowicjuszy) coraz wyraźniej widać było myśl przewodnią: CO JA TUTAJ ROBIĘ??? Tak, tak, dobrze pamiętam nasz pierwszy rajd, przerażenie było okrutne ;) No ale cóż, jak się powiedziało A…
Na początek próba samochodowa. Jakoś poszło, choć przyznaję, że nieco wątpiłam w mojego męża, który dawno nie występował na rajdzie, a szczególnie w roli kierowcy. No i ruszamy na trasę. Kilka manewrów i zatrzymuje nas PR1, czyli próba rekreacyjna. Ale cóż to za rekreacja, skoro policja nam mówi: „Dokumenty poproszę”. Na szczęście tym razem była to kontrola „rajdowa” pod czujnym okiem Bartka J Zresztą nie mieliśmy czego się obawiać, gdyż jako wzorowi rajdowcy mieliśmy oczywiście auto wyposażone w gaśnicę i trójkąt, z aktualnym ubezpieczeniem i przeglądem. Po kontroli kontynuujemy pokonywanie trasy. Komandor zarzekał się, że to będzie taki lajtowy rajdzik. No, nie powiedziałabym. Niejednej początkującej załodze pewnie narobił trochę problemów. Tuż przed metą kolejna próba rekreacyjna. Każdy kierowca powinien być przygotowany na udzielenie pierwszej pomocy w razie napotkania wypadku. Pani ratownik Monika postanowiła więc nas trochę przeczołgać ;) Mało kto sprostał jej oczekiwaniom. Ostatecznie docieramy na metę. Ale to nie koniec atrakcji. Meta mieściła się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Międzychodzie k.Dolska. Nie lada frajdą dla kierowców był slalom na macie poślizgowej. Była też niespodzianka: slalom ciężarówką. Tym razem już na suchej powierzchni ;) Po tych wszystkich wrażeniach czekał na nas pyszny obiadek. No i chwila wyczekiwana długo przez wszystkich, czyli ogłoszenie wyników. Zwycięzcą rajdu została załoga Wojtek i Henia Puk. Wojtek zgarnął również puchar dla najlepszego kierowcy na próbach SZ. Miejsce drugie przypadło Markowi i Magdzie Wojciechowiczom. Na trzecim uplasowała się niespodziewanie nasza załoga ;) Cieszę się ogromnie, gdyż pierwsze trzy miejsca, dzięki uprzejmości jednego z wielu sponsorów – firmie Rzepecki-Mroczkowski -  zostały nagrodzone samochodem marki VW na weekend z pełnym bakiem. Czas planować jakiś wypadzik ;)
Komandor rozlosował pomiędzy pozostałe załogi niezliczoną ilość cennych nagród.
Nie wiem jak reszta uczestników, ale ja myślę, że należy się wielki szacun Panu Komandorowi i całej ekipie z Mosiny i oczywiście czekamy na jeszcze!

AS

GALERIA by Ania Kasperska

 GALERIA by Mary Michaelson

 

GALERIA by Gosia Michalak

 

PRÓBA SZ by Ania Kasperska

 

 

SPECJALNE PODZIĘKOWANIE DLA MOSIŃSKIEJ POLICJI ZA POMOC W ORGANIZACJI IMPREZY

WYNIKI

 PARTNERZY IMPREZY

  

   

 

2014.07.27 - XI Rajd św. Krzysztofa

 DELEGATURA MOSINA AUTOMOBILKLUBU WIELKOPOLSKI

ZORGANIZOWAŁA 27 LIPCA 2014

IX RAJD ŚW. KRZYSZTOFA

BĘDĄCY IV RUNDĄ MMM I RUNDĄ OPZT

foto by Ania Kasperska

foto by Michal

foto by Mariusz Parysek czyli wszystko co było na rajdzie :)

filmik z próby by Ania Kasperska

WYNIKI

 

2014.06.28 - XI Rajd z Miśkami - raz jeszcze

Choć minęły już letnie wakacje, na chwilę cofnijmy się do czerwcowego "Rajdu z Miśkami". Na facebukowej stronie ICHOTu Bramy Poznania pojawiły się zdjęcia z naszej imprezy.

2014.06.00 - XI Rajd z Miśkami

„W wilią św. Jana niewiasty ognie paliły, śpiewały, diabłu cześć i modła czyniąc; tego obyczaju pogańskiego do tych czasów w Polszcze nie chcą opuszczać, ofiarowanie z bylicy czyniąc, wieszając po domach i opasując się nią, czynią sobótki, palą ognie krzesząc je deskami.”

Tako i my w XI edycję miśkowanego rajdowania wianki puszczaliśmy.

Zaczęliśmy w sobotę 28 czerwca na Ostrowie Tumskim zwiedzaniem ICHOTU czyli Bramy Poznania – Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego oraz puszczaniem wianków na wody Cybiny. 

Najładniejszy wianek zrobiły Ania i Ola Sudoł.

Rajd składał się będzie z 2 odcinków – 1. wspólnego turystyczno – nawigacyjnego z metą na mosińskim targowisku gdzie odbyły się próby sprawnoścowe. Odcinek 2. z Mosiny do Świątnik – osobny dla turystów, osobny dla nawigatorów. Wśród turystów wygrali Ania i Marcin Wojcieszak, zaś najlepszymi nawigatorami okazali się po raz kolejny Dorota i Maurycy Skowrońscy.

 

WIANKI NA WODZIE by Ania Kasperska

foto by Ania Kasperska

foto by Mariusz Parysek

fotorelacja na stronie Bramy Poznania

WYNIKI TURYSTYKA

WYNIKI NAWIGACJA

RELACJA ZWYCIĘSKIEJ ZAŁOGI

Wprawdzie powitaliśmy już lato 21 czerwca  i w kalendarzu z radością spoglądamy na czerwcowe dni, jednak mosińska grupa miłośników motoryzacji zorganizowała w minioną sobotę rajdowe powitanie tej słonecznej pory roku. Organizowany juz po raz 11 Rajd z Miśkami tym razem nawiązywał do Świętojańskiej Nocy.

Poznańska Katedra położona na Ostrowie Tumskim była miejscem zbiórki uczestników i stąd zawodnicy udali się na zwiedzanie otwartego niedawno ICHOT-u - Bramy Poznania.

Po niezwykłej, multimedialnej wycieczce wszystkie załogi - podtrzymując tradycje - puściły na wodę przywiezione przez siebie wianki. Komisja oceniająca ich kunszt, przesłanie, estetykę, walory artystyczne miała z całą pewnością bardzo duży problem. I choć to pogańska tradycja, ale jakże miła i nastrojowa. Wody Cybiny porwały nasze wianki w dal i nikt nie wie dokąd dopłynęły.

W przeciwieństwie do wianków - których drogi nie były nam znane - zawodnicy na odprawie otrzymali sporą dawkę niezbędnych informacji jak dotrzeć na metę rajdu. Turyści i nawigatorzy wspólnie, choć czasami innymi drogami docierali z Poznania na Targowisko w Mosinie, gdzie już w czerwcowych ciemnościach, rozświetlanych tylko latarniami wykonali dwie samochodowe próby sprawnościowe.

Po nich kolejny odcinek rajdowych emocji. I tak jak na pierwszym odcinku uwaga skupiona na poszukiwaniu tablic PKP, szukaniu odpowiedzi na pytania z trasy i "misiaków" zawieszonych w najróżniejszych miejscach.

Kilka godzin spędzonych w samochodzie i adrenalina, której opary wewnątrz można było wyczuć na odległość, to nieodzowny element każdego rajdu organizowanego przez mosińskich rajdowców. Jak zawsze emocje, jak za każdym razem wyzwania i dobra zabawa.

Uwieńczeniem rajdowej tej zabawy był smaczny posiłek na mecie w Świątnikach, długie dyskusje pod światłem księżyca i na koniec uroczyste wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców.

I choć za dwie godziny od zakończenia imprezy skowronki zwiastujące początek dnia budziły sie juz do swojej "śpiewanej" pracy, to mimo późnej pory wracaliśmy do domu uśmiechnięci i zadowoleni.

Kolejny - juz 11 - rajd z Miśkami za nami. Powtórka z Nocy Świętojańskiej też. A wianek, który popłynął w dal zapewne przygody przeżywa i dobre wieści niesie.

Tak jak my, dzisiaj po kilku dniach od tego ciekawego - jak zawsze - wydarzenia.

MW

 

 

2014.05.24 - VI Rajd Eleganta z Mosiny

 24 maja 2014 Delegatura Mosina Automobilklubu Wielkopolski zorganizowała VI Rundę Turystycznego Pucharu Polski i II Rundę Mosińskich Mistrzostw Motorowych czyli

"VI RAJD ELEGANTA Z MOSINY"

Wystartowaliśmy z MUZEUM BRONI PANCERNEJ NA POZNAŃSKIM GOLĘCINIE gdzie zobaczyliśmy wiele unikalnych eksponatów a między nimi najsłynniejszy polski czołg  – RUDY 102.

Trasa wiodła malowniczymi okolicami - obrzeżem Wielkopolskiego Parku Narodowego, a meta zlokalizowana została w Mosinie w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

WYNIKI RAJDU

 

Foto by Marysia Michalak 

 

2014.02.15 - X Rajd Walentynkowy

15 lutego 2014 roku Delegatura Mosina Automobilklubu Wielkopolski zorganizowała X Rajd Walentynkowy

 

I Rundę Mosińskich Mistrzostw Motorowych i 

I Rundę Okręgowego Pucharu Zmotoryzowanych Turystów

 

Na starcie stanęło 46 załóg a organizatorzy już tam napotkali pierwszy poważny problem. Ogłoszono konkurs na najbardziej "walentynkowe" auto. Większość uczestników podeszła do niego na poważnie, więc organizatorzy mieli trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie konkurencję tą wygrała załoga nr 19 – Dominik Janik i Magdalena Prusimska przed Damianem Banaszakiem i Patrycją Wekwert oraz rodzinną załogą Wojcieszaków – główną dekoratorką auta była Wiktoria, która nawet wiersze na samochodzie umieściła.

Równie zacięta była walka na trasie rajdu, którą wygrali Marek Śmiglak i Dominik Wegner przed Wojtkiem i Henią Puk oraz Norbertem i Kasią Frydrychowicz. Jak wyrównana była to walka najlepiej świadczą wyniki. Różnica punktowa między zwycięzcami a załogą która zajęła miejsce 4 wyniosła tylko 2,52 punktu.

Dziękujemy uczestnikom za tak dużą frekwencję a organizatorom, że potrafili sprawnie przeprowadzić tak dużą imprezę.

MMI

 foto by Ania Kasperska

WYNIKI

 


PARTNERZY IMPREZY

 


 

2014.01.12 - X Mosiński Rajd Orkiestrowy

12 stycznia 2014 roku już po raz dziesiąty "zagraliśmy" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Udało się zlicytować 30 numerów startowych a na starcie rajdu stanęły 23 załogi. Z licytacji numerów startowych, wykupionych niwelatorów punktów karnych, licytacji książki z autografem Krzysztofa Hołowczyca oraz "wrzutek" do puszki za jedzonko uszykowane przez Krzysia oraz słodkości upieczone przez Anię uzyskaliśmy w całości wrzuconą od puszki WOŚP rekordową w historii Mosińskich Rajdów Orkiestrowych kwotę

3 220 zł i 17 gr

Dziękujemy !!!

FOTO by Marysia Michalak

FOTO by Ania Kasperska

KLASYFIKACJA RAJDOWA X RAJDU ORKIESTROWEGO

KALSYFIKACJA ORKIESTROWA X RAJDU ORKIESTROWEGO

Osobne podziękowania dla organizatorów imprezy, którzy  wszystko w 100% zrobili za darmo, a w szczególności dla autorów trasy - Beaty i Bartka Taisnerów, odpowiedzialnego za próby sprawnościowe i logistykę Wojtka Gabryelczyka oraz naszego niezastąpionego specjalisty od nagłośnienia - Jacka Rogalki.

Dziękujemy również sponsorom - firmom TD Biuro, Druk w Poznaniu oraz Opako.

MMI

KILKA SŁÓW OD ZWYCIĘSKICH ZAŁÓG

 

Read more: 2014.01.12 - X Mosiński Rajd Orkiestrowy