Automobilklub Wielkopolski

Delegatura Mosina

2014-09-13 Szkolenie przed "Rajdem z Asem"

 

Po ponad rocznej przerwie wróciliśmy z cyklem Mosińska Sobota Szkoleniowa. Plany mamy ambitne - zgłębianie tajników rajdowego itinerera, poprawa jazdy na próbach SZ czy ćwiczenia z zakresu ratownictwa drogowego.

Cykl zaczęliśmy 13 września o godzinie 10.00 w siedzibie Delegatury, przy ulicy Krotowskiego 16 w Mosinie. Tematem pierwszego spotkania było szkolenie przed "Rajdem z AS-EM", czyli co trzeba wiedzieć, żeby móc wygrać imprezę. Szkolenie poprowadziła autor trasy rajdu - Ania Sudoł, która na tę okoliczność przygotowała krótką trasę zawierającą wszystkie występujące na trasie elementy.

Następne szkolenie wkrótce.

Zapraszamy

2014-10-04 Cała Polska uczy ratować

Odpowiadając na wyzwanie Jurka Owsiaka - 16 października podczas "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" o godz. 12 w Mosinie na Zielonym Rynku włączyliśmy się w bicie rekordu największej ilości osób równocześnie prowadzącej resustytację krążeniowo - oddechową.

Dziękujemy tym, którzy tam byli.

 

 

film by Przemysław Osmański

Całą akcję poprzedziliśmy szkoleniem – Mosińską Sobotą Szkoleniową.

 

2019-02-09 Krótkie Szkolenie Przedrajdowe #1

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów rajdów turystyczno nawigacyjnych na krótkie szkolenie przed sezonem rajdowym.
Tematyka, oprócz przypomnienia podstawowych zasad jazdy w rajdzie turystyczno nawigacyjnym, obejmować będzie również elementy bardziej skomplikowane takie jak punkty, ślepe mapy, choinki. Po części teoretycznej, mapki i itinerer do ręki i przejażdżka po Torze i jego okolicach, a na zakończenie spotkania omówienie przejechanych tras...

Termin: sobota 9 lutego 2019 godzina 12:00 Tor Poznań - budynek administracyjny.

UWAGA! W związku z zapytaniami, chcemy uściślić charakter naszego spotkania.
- NIE jest to jazda po nitce Toru Poznań!
- NIE jest to rajd szybkościowy, czy też rajd zręcznościowy, czy tym bardziej jazda konkursowa.
Jest to spotkanie, w celu przypomnienia lub nauczenia się niektórych zasad poruszania się na rajdach nawigacyjnych i turystyczno-nawigacyjnych.

Uczestnikom, przypominamy o konieczności zabrania oprzyrządowania :-) Linijki, ekierki, ołówki, cyrkle no i oczywiście kalka techniczna!

Ze względów organizacyjnych wymagane jest zgłoszenie (imię i nazwisko) mailem na adres: popson@poczta.fm
Na teren Toru będą miały prawo wejścia, tylko osoby zgłoszone.