Automobilklub Wielkopolski

Delegatura Mosina

2019.03.24 Pogoń za Lisem

POGOŃ ZA LISEM 2019

 

             Niedzielny poranek 24 marca 2019 roku, powitał ekipy rajdu "pogoń za Lisem" przepiękną pogodą.  34 załogi rajdowe, które zgłosiły się na start na Torze Poznań, rozpoczęły dzień od porannej kawy, pobrania materiałów startowych i wzajemnych konwenansów. Po odprawie i sprawnym starcie wszystkie załogi udały się na odcinek specjalny.  "Pogoń za lisem" tropem jego śladów, zawierał również kilka zagadek, pytań i zadań do wykonania. Na  rynku w Obornikach powitał uczestników - PKC, w pobliżu kilkumetrowego fioletowego zająca , siedzącego w otoczeniu kamiennych gołębi :-)
                Po krótkiej przerwie, zwiedzeniu rynku i ciekawostek tam znajdujących się uczestnicy rajdu zmierzyli się z drugim odcinkiem, tym razem już opisanym standardowo, i poprowadzonym przez pięknie zieleniejące wiosenne pola,  lasy znajdujące się na trasie. Pytania o napotkane ciekawostki, dopełniły całości.
                Po dotarciu na Tor Poznań, jeszcze tylko dwie dłuuuugie próby SZ, rzuty sprawnościowe i test ze zwiedzania turystycznego. Na pewno, na dobre samopoczucie wpłynął również pyszny obiad serwowany pod namiotem. Potem już tylko rzut okiem na tabele wyników, dla chętnych wytłumaczenie dlaczego załapali punkty karne...
                Zwycięzcy Karolina i Przemysław Osmańscy odebrali całkiem pokaźne pluszowe zwierzę :-), zdobywcy miejsca drugiego Aleksandra Brzóstowicz i Michał Świtała oraz miejsca trzeciego Marek Śmiglak i Dominik Wegner otrzymali mniejsze, ale równie ładne "liski".
                Zwycięzcy prób SZ  Jacek Wieczorek, Jakub Anderwald i Robert Morchało otrzymali stosowne puchary i gratulacje.  Wszyscy uczestnicy udekorowani zostali pamiątkowymi medalami, a załogi z czołowych miejsc odebrały często wartościowe nagrody i upominki.
                Zachodzące wiosenne słońce oświetlało wieżę startową na Torze, gdy załogi udawały się w drogę do domu. Komandor Rajdu i organizatorzy mają nadzieję, że rajd i miłe spotkanie w gronie przyjaciół,  pozostanie na długo w pamięci i za rok znowu się spotkamy  tak licznym gronie.

 

/MP/

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2019/20190324lis/index.html